tel. 18 26 74 774   fax. 18 26 74 802    e-mail: st-dom@o2.pl

Jeśli ktoś pro­si nas o po­moc, to znaczy że jes­teśmy jeszcze coś warci

Paulo Coelho

w 2018 roku pięciodniowe zajęcia zostają zastąpione trzydniowymi, w czasie których proponujemy:
 
Poniedziałkowe zajęcia pod nazwą "Zdrowy, aktywny senior" (Prowadząca Marzena Działek) będą opierać się głównie na promocji zdrowia i aktywności fizycznej (ćwiczenia z fizjoterapeutą na sali rehabilitacyjnej). Ponadto co kilka tygodni będziemy wymieniać się przepisami dotyczącymi zdrowego stylu życia, które później zostaną umieszczone w stworzonym przez nas "Poradniku zdrowego seniora". Co więcej,w ramach poniedziałkowych spotkań organizowane będą także zajęcia "Senior na czasie", które stanowią propozycję dla seniorów chcących odnaleźć się w nowoczesnym świecie pełnym "technologicznych nowinek". W trakcie trwania tych spotkań przewidziana jest nauka korzystania z telefonów komórkowych, Internetu, a także portalów społecznościowych. Co więcej,   w ramach tych zajęć organizowana będzie także nauka języka angielskiego. Co jakiś czas przewidziane są również warsztaty kulinarne, w czasie których seniorzy będą sobie wzajemnie przybliżać smaki potraw własnego dzieciństwa.
 
We wtorki (Prowadząca Lucyna Wróbel) odbywać się będą zajęcia pon nazwą "Senior Potrafi", które skupią się wokół rękodzieła artystycznego. W trakcie zajęć uczestnicy będą wykonywać różnorakie prace manualne adekwatne do pory roku i okoliczności m.in.:dekoracje wielkanocne, walentynkowe , czy też bożonarodzeniowe. Oprócz tego każdy z uczestników będzie miał możliwość wystąpienia w roli "eksperta" i podzielenia się swoim talentem z pozostałymi seniorami. Zajęcia te pozwolą na: wyzwolenie spontaniczności twórczej, opanowanie umiejętności właściwego zastosowania przyrządów do różnego rodzaju prac plastycznych, poznanie różnorodnych technik plastycznych, materiałów oraz sposobów ich łączenia, a także na pobudzenie wyobraźni twórczej i fantazji. Podczas wykonywania prac znajdzie się także czas na pogawędki i chwile relaksu przy "kawce i herbatce".
 
Środowe zajęcia (Prowadząca Iwona Kłącz) będą odbywać się pod nazwą "Senior Kulturalny". W ramach tych spotkań seniorzy będą mieli okazję do obcowania  z kulturą swojego regionu i jego okolic. To pozwoli również na wymianę wiedzy (dotyczącej tradycji i obyczajów) pomiędzy seniorami, którzy często pochodzą z różnych stron Polski. Poza tym środowe popołudnia uatrakcyjnią spotkania przy muzyce, kiedy to uczestnicy będą tworzyć i uzupełniać "Śpiewnik Pogodnego Seniora". Oprócz tego, w środy- w ramach cyklu zajęć "Kulturalne popołudnia"- towarzyszyć nam będą spotkania z dobrą książką i filmem. Co pewien czas będą także organizowane warsztaty "Rusz głową", kiedy to uczestnicy będą mieć okazję uczestniczyć w treningach pamięci, a także warsztatach ułatwiających zapamiętywanie i koncentrację. W ramach tych zajęć będziemy spotykać się także przy grach planszowych oraz "partyjce szachów".

Prócz zajęć stacjonarnych organizowane będą wyjazdy do kina, teatru, muzeum. Będziemy się także spotykać na integracyjnych ogniskach, imprezach i biesiadach, w trakcie których będziemy spędzać wspólnie czas przy śpiewie i dźwiękach gitary.

"Klub Pogodnego Seniora" zapewnia uczestnikom:

- Zajęcia rękodzieła artystycznego,

- Integrację z innymi osobami,

- Miłe spędzenie wspólnego czasu,

- Kontakty towarzyskie z innymi "Klubami Seniora",

- Ćwiczenia na sali rehabilitacyjnej,

- Naukę języka angielskiego i obsługi komputera,

- Udział w imprezach kulturalnych i wycieczkach,

- Wspólne imprezy, biesiady i ogniska,

 
Zadanie realizowane jest ze środków budżetu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Polityki Społecznej.
 

Stowarzyszenie Trzeźwości "DOM", ul. Banacha 1, 34-240 Jordanów, tel. 18 26 74 774, fax. 18 26 74 802, e-mail: st-dom@o2.pl