tel. 18 26 74 774   fax. 18 26 74 802    e-mail: st-dom@o2.pl

Jeśli ktoś pro­si nas o po­moc, to znaczy że jes­teśmy jeszcze coś warci

Paulo Coelho

Aktualności Stowarzyszenie Trzeźwości "DOM"

Strona 1 z 2  > >>

2019.11.12

Zachariaszada 2019

Jedną z imprez, na którą chętnie wyjeżdżamy każdego roku jest organizowana w Zielonkach „Zachariaszada”, czyli igrzyska Artystyczno Sportowe dla osób niepełnosprawnych z całej Małopolski. Nasi zawodnicy z zaangażowaniem przystąpili do zawodów, bo konkurencje wymagały sprytu, szybkości i umiejętności pracy zespołowej. Najwięcej emocji jak co roku wzbudził konkurs przeciągania liny
Był też konkurs plastyczny „Jesienne stemple”. Gośćmi specjalnymi Zachariaszady byli członkowie Fundacji For Heroes Kraków grający w koszykówkę na wózkach. Sławomir Charmaj, Jerzy Jacoń i Bartłomiej Krawczyk zapewnili wszystkim uczestnikom rozgrzewkę przed zmaganiami sportowymi. Prowadzili jedną z konkurencji, w której uczestnicy wykonywali rzuty do kosza siedząc na wózku.
Na koniec uczestnicy zatańczyli zumbę z Edytą Płaszewską-Putek.

2019.09.16
2017.09.29
2017.06.23

14.06.2017 Ognisko integracyjne

 

W piękny, słoneczny, czerwcowy dzień zorganizowaliśmy "Ognisko Integracyjne" na terenie Kompleksu Wypoczynkowego "Strumyk" w Jordanowie, na które zaprosiliśmy uczestników terapii wraz z rodzicami i opiekunami oraz Panie Seniorki z Klubu "Pogodnego Seniora". Było to wspaniałe spotkanie, podczas którego mieliśmy okazję wspólnie spędzić razem czas w miłej, przyjaznej atmosferze, pożartować i pośpiewać, oczywiście przy muzycznym akompaniamencie Pana Kierownika. Będziemy miło wspominać to popołudnie i już szykujemy się na kolejne spotkanie.

2017.04.11

WIELKANOCNY  KIERMASZ.

 

         Tradycyjnie jak co roku na Kiermaszu Wielkanocnym swoje rękodzieła wystawili Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i „Klubu Pogodnego Seniora” przy Stowarzyszeniu Trzeźwości „Dom” w Jordanowie.

W jordanowskim Rynku, przy pawilonie handlowym Gminnej Spółdzielni mieszkańcy naszego miasta mogli oglądać i nabywać prace wykonywane w trakcie terapii zajęciowej Uczestników ŚDS oraz spotkań naszych Seniorów.

         Bogactwo i różnorodność tychże prac zachwycała przechodniów a naszym podopiecznym dawała mnóstwo radości i poczucie dowartościowania i dobrze wykonanej pracy.

         Za wszystkie słowa i gesty uznania serdecznie dziękujemy i już zapraszamy                   na kolejne nasze kiermasze. Najbliższy w dniu 13 września br. w trakcie XI Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych, Podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce, który łączymy z 15 - leciem istnienia naszego ŚDS                       w Jordanowie.

        

2016.10.12
 

 

2015.12.10
STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCI „DOM” a AGENCJA
RYNKU ROLNEGO.

 

 

            Jako organizacja pozarządowa od kilkunastu lat realizująca zadania wynikające            z Ustawy o Pomocy Społecznej zostaliśmy w roku ubiegłym wpisani do Rejestru Agencji Rynku Rolnego w Warszawie. Tym samym możemy, podobnie jak np. „Caritas Polska”, otrzymywać za darmo i dystrybuować (rozprowadzać) bez żadnych opłat warzywa           i owoce, które przywożą nam rolnicy i sadownicy dotknięci przez restrykcje nałożone   na Rosję.
W pierwszej połowie 2015 rozdaliśmy podopiecznym Zespołu Placówek Stowarzyszenia ponad 4 tony jabłek.
            W drugiej połowie roku jest jeszcze lepiej. W miesiącu październiku rozprowadziliśmy znowu ponad 4 tony doskonałej jakości jabłek a w dniu wczorajszym, tj. 8 grudnia,  nieco ponad 10 ton marchwi, białej kapusty, kalafiora i brokułów. Warzywami tymi obdarowaliśmy kolejny raz naszych podopiecznych – dzieci z Ogniska Wychowawczego w Stryszawie i ich rodziców, Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i ich rodziny, Członków Klubu „Pogodnego Seniora, Ośrodka Wsparcia Dziennego dla Osób 50+ w Integracji z Młodzieżą.
            Rozładunek jak i rozdanie tak ogromnej ilości produktów rolnych przeprowadzony został bardzo sprawnie dzięki pomocy pracowników Sklepu „Tomek”, którzy służyli nam wózkiem widłowym i „paleciakiem”, uczniów Zespołu Szkół   im. Hugona Kołłątaja oraz mężczyzn ze Środowiskowego Domu Samopomocy.
            Już niedługo bo w styczniu przyjedzie do nas kolejny transport 4 ton jabłek , a w miesiącu marcu akcja ta zostanie kolejny raz powtórzona.
            Mieszkańcy naszego Jordanowa uczęszczający na zajęcia Klubu „Pogodnego Seniora” nie tylko przez cały tydzień realizują swoje zamiłowania, zainteresowania i umiejętności ale też mają możliwość zaopatrzyć się w darmową żywność.
            Zachęcamy zatem do dołączenia do Seniorów tych z Państwa, którzy jeszcze się wahają zapewniając, że czas spędzony z nami nie będzie dla Was czasem straconym.

 

                                                                                                                                 Z. Kol.

2015.09.18
IX PIKNIK INTEGRACYJNYM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH –
Podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy  w Małopolsce.
 
        W środę 16 września br. już po raz dziewiąty odbył się Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych  – Podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce. Już po raz kolejny Piknik obywał się, dzięki uprzejmości Pana Mieczysława Zembola,  na terenie Kompleksu Wypoczynkowo - Rekreacyjnego „Strumyk” w Jordanowie. Jak co roku mogliśmy liczyć na naszych przyjaciół z ośrodków w całej Małopolsce, którzy i tym razem licznie się zjawili, aby wspólnie spędzić ten wspaniały czas.
       Patronat honorowy nad inicjatywą zapoczątkowaną i kontynuowaną przez Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom” w Jordanowie objął Wojewoda Małopolski – Pan Jerzy Miller, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Pan Wojciech Kozak, Starosta Powiatu Suskiego – Pan Józef Bałos oraz Burmistrz Miasta Jordanowa – Pani Iwona Bilska. Patronat medialny sprawował serwis Sucha24, Beskidzka24, Powiatsuski24, Tygodnik Podhalański oraz Gazeta Krakowska.
      Na Pikniku bawiło się wspólnie ponad pól tysiąca osób z 26 ośrodków dla niepełnosprawnych z terenu Małopolski wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami. W organizacji brali udział członkowie Stowarzyszenia, pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jordanowie oraz Panie z Klubu „Pogodnego Seniora”. Nieocenieni okazali się także wolontariusze z Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie.
       Aura jak co roku była dla nas bardzo łaskawa. Wszyscy doskonale się bawili korzystając z licznych atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla naszych gości. Można było spróbować swoich sił w różnorakich konkurencjach sportowych, wziąć udział w plenerze malarskim i zajęciach plastycznych, posmakować pysznej waty cukrowej i popcornu. Wspaniałomyślności wykazali się także rodzice naszych podopiecznych oraz Panie  ze „Klubu Seniora” w Jordanowie, wszyscy oni przygotowali pyszne smakołyki, ciasta i ciasteczka dla wszystkich uczestników zabawy.
Podczas Pikniku ośrodki prezentowały swoje prace plastyczne, dekoracyjne. Niezwykłym powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa, w której można było wygrać naprawdę wspaniałe nagrody - a to wszystko dzięki sponsorom. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ich wspaniałomyślność i wsparcie. Dzięki nim na wielu twarzach pojawił się uśmiech. Bardzo im dziękujemy.
Jak co roku zorganizowaliśmy przegląd scenicznych form artystycznych, tym razem pod hasłem „Bajkowo – kolorowo”. Wiele ośrodków przygotowało więc wspaniałe przedstawienia, a gromkim brawom nie było końca.
Całą imprezę prowadził Andrzej Starowicz, wspaniały konferansjer, tancerz i choreograf krakowskiej szkoły tańca JDC, której tancerze prezentowali swoje talenty i podrywali wszystkich uczestników do wspaniałej zabawy.
Najważniejszą ideą Pikniku jest integracja naszego środowiska, wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim wspaniała zabawa, która zawsze daje mnóstwo radości wszystkim uczestnikom. Piknik ma ogromne znaczenie w uwrażliwieniu środowiska lokalnego
i szerszej społeczności na problemy osób niepełnosprawnych, na ich potrzeby, kształtuje tolerancję wobec drugiego człowieka
i pozwala dostrzec w  każdym z nas piękno i wrażliwość. Mamy nadzieję, ze ziarno dobroci zasiane po raz kolejny przyniesie obfite plony.
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego”
 
 
Lokalnymi sponsorami tegorocznego Pikniku byli:
 
Piekarnia  Zbigniew Maciąga
Piekarnia „Ryś”
Producent szachów Jan Woźny
Samanta - Producent bielizny
Drewal- Producent wyrobów z drewna Alicja i Zdzisław Filipek
Zetka s.c. Zbigniew Godyń
Tapi S.C. Producent obuwia Tadeusz Żur i Piotr Żur
Salon meblowy Tadeusz Syc
Akjap  Firma Handlowo – Usługowa Tadeusz Pajka
Nestor Firma Produkcyjno –Handlowa Leszek Palarczyk
Jord - Salon meblowy
Jormix Agencja ubezpieczeniowa Stanisław Flaka
Sklep ogrodniczy Anna Stachura
Sużyw Sieć Handlowa
Ryszard Klehr
Wyrób Pantofli Jerzy Maciaszek
Toffel  Jordanowskie pufy Mariusz Sawina
Myjnia samochodowa Krzysztof Wojdyła
Salon fryzjerski Weronika Jąkała
„Metamorfoza”Salon kosmetyczny Krzysztof Sękowski
Auto –Mechanika Firma usługowa Daniel Ponicki
Studio Kosmetyki  Profesjonalnej Anna Nawara
Salon fryzjerski „Hair” Ewa Lipka
Salon Fryzjerski Ewa Szczesiak
Salon Fryzjerski  „Twój fryzjer” Agnieszka Pająk
Centrum urody Barbara Miętus
Beskid Kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy
„Gumiś” Firma handlowo-usługowa Grzegorz Niedźwiedź
„Ewka” Firma handlowo – usługowa Tomasz Rodzik
Skalniak Centrum ogrodnicze Stanisław Komperda Tomasz Komperda
Bank P.K.O Oddział Jordanów
GDD Warszawa Wyłączny przedstawiciel marek Premium 
Afik Dorora i Piotr Chróściccy Rabka Zdrój
Catering „Staff” Stanisła Filipek
„Estetica” Studio urody  Iwona Wiebskowska
Supermarket „Rajski” Sieć Lewiatan
F.H.U. GAMMA Jacek Mirek
Przystań u Lipy Dorota i Jozef Lipa
Księgarnia  „Dla Ciebie” Krystyna Plinkiewicz
Amex Firma handlowo – usługowa B. Antosz
Paletenwerk M.K.Kozik
Apteka  „Pod Kasztanami”
Tatra House Producent domów z bali E.S. Nawalaniec
Optilux Salon optyczny Agnieszka Stawowy
Metal – Bat Firma handlowo – usługowa Stanisław Kryjak
Biuro rachunkowe Beata Dąbrowska
Apteka Jolanta Turchan
Spółdzielnia Kółek Rolniczych Jordanów
Strumyk Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Jolanta i Mieczysław Zembol
Apteka  „Pod Kasztanami”
PPUH Euroclass Podwilk
Klub MTR Osielec
Gmina  Jordanów
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie
Bank Spółdzielczy w Jordanowie
KOBETON Bogusław Kołodziejczyk
 
Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim którzy wsparli nasze przedwsięwzięcie w każdej formie.
 
 
2015.08.04
Ważna informacja dla Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce.
 
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.09.2015r (środa) organizujemy IX Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych  podopiecznych ŚDS
w Małopolsce, na który już dziś serdecznie  wszystkie ŚDS-y zapraszamy.
Jak co roku gwarantujemy wspaniałą zabawę i rodzinną atmosferę!
Za kilka dni na naszej stronie ukaże  się oficjalne zaproszenie na nasz Piknik, jak również prześlemy je mailami wszystkim Środowiskowym Domom Samopomocy.

 

                                            Zapraszamy

Nie może nikogo z Was zabraknąć.

 

Stowarzyszenie Trzeźwości "DOM", ul. Banacha 1, 34-240 Jordanów, tel. 18 26 74 774, fax. 18 26 74 802, e-mail: st-dom@o2.pl