tel. 18 26 74 774   fax. 18 26 74 802    e-mail: st-dom@o2.pl

Jeśli ktoś pro­si nas o po­moc, to znaczy że jes­teśmy jeszcze coś warci

Paulo Coelho

20-lecie Stowarzyszenia Trzeźwości "DOM"

2014.08.01

1 sierpnia 2014 roku Nasze Stowarzyszenie Trzeźwości Dom obchodziło 20 lat swojej działalności istnienia na terenie miasta Jordanów.

Obchodom tym towarzyszyła wystawa prac plastycznych wszystkich placówek Stowarzyszenia Trzeźwości Dom. Umieszczone prace były wykonywane różnymi technikami począwszy od malowania na płótnie, rzeźbę, wypalanie, decoupage, filcowanie aż do malowania na szkle, origami, gąbkowania i wiele innych. Każda z placówek posiadała także tablicę informacyjnę, gdzie można było dowiedzieć się czym owa placówka zajmuje się, jakie są jej główne cele oraz kto może się do niej zgłosić.

Dzieci z ogniska wychowawczego Stryszawa przygotowały piosenkę niespodziankę o powstaniu Stowarzyszenia, którą wszyscy uczestnicy długo oklaskiwali. A dzieci były prze szczęśliwe, że wszystko tak wspaniale się udało.

O swojej obecności i istnieniu nie dał też o sobie zapomnieć „Klub pogodnego Seniora”, dołączając się do wspólnego śpiewu oraz mówiąc wiersz przygotowany specjalnie na tą okazję przez jedną z uczestniczek klubu.

Owym obchodom towarzyszyło wiele wzruszeń, niektórym osobom zakręciła się nawet łezka w oku.

Minione 20 lat było przepełnione ciężką pracą, która miała tylko jedno na celu: POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. Do dnia dzisiejszego jest to główny cel Stowarzyszenia Trzeźwości Dom. Mówimy tu o pomocy każdemu, dzieciom i dorosłym, chorym i uzależnionym, niepełnosprawnym
i chorym psychicznie. Każdego dnia szukamy nowych środków i rozwiązań, by tworzyć kolejne placówki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, przyjaciołom ośrodka, sponsorom oraz tym, którzy dopingują naszemu Stowarzyszeniu.

Zapraszamy także wszystkich do korzystania z naszych placówek:

- Środowiskowego Domu Samopomocy

- „Klubu Pogodnego Seniora”

- Niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej:

ośrodka rehabilitacji

ośrodek psychoterapii

- Ogniska wychowawczego w Stryszawie

Wszelkie informacje na temat każdej z placówek można znaleźć pod numerem telefonu 0182674774 bądź w głównej siedzibie Stowarzyszenia Trzeźwości Dom przy ulicy Banacha 1
(stary internat).

Stowarzyszenie Trzeźwości "DOM", ul. Banacha 1, 34-240 Jordanów, tel. 18 26 74 774, fax. 18 26 74 802, e-mail: st-dom@o2.pl