tel. 18 26 74 774   fax. 18 26 74 802    e-mail: st-dom@o2.pl

Jeśli ktoś pro­si nas o po­moc, to znaczy że jes­teśmy jeszcze coś warci

Paulo Coelho

„Kraina bajek i legend uczy i bawi”

2015.08.18
Grupa nieformalna "Pedagodzy Dzieciom", przy wsparciu Stowarzyszenia Trzeźwości DOM, ukończyła kolejny etap realizacji projektu "Kraina bajek i legend uczy i bawi"
w ramach programu FIO Małopolska Lokalnie.
 
Z ust dzieci niejednokrotnie można było usłyszeć, że zakończone już zajęcia plastyczno - krawieckie były najfajniejszym i najciekawszym dla nich wydarzeniem podczas tegorocznych wakacji. Nic dziwnego - na co dzień przecież dzieci nie mają możliwości wcielenia się w role krawcowej, scenografa czy projektanta. Na zajęciach używane były kolorowe i wesołe tkaniny i materiały, a każde chętne dziecko mogło spróbować swoich sił przy maszynie do szycia.
 
Wykonana została scenografia do przedstawienia i szereg pacynek. Zabawa okazała się dla dzieci na tyle ciekawa, że każde z nich dodatkowo uszyło pacynkę, którą mogło zabrać do domu. Zajęcia z całą pewnością pobudziły dziecięcą kreatywność, gdyż same prowadzące były zaskoczone ilością projektów zaproponowanych i wykonanych przez dzieci - od różnego rodzaju pacynek czy przytulanek, po poduszki, poszewki i naszywki. Nie obyło się również bez zabaw w projektowanie strojów na bal przebierańców czy nawet sukien balowych i ślubnych!
 
Więcej zdjęć w galerii. 
 
 

Stowarzyszenie Trzeźwości "DOM", ul. Banacha 1, 34-240 Jordanów, tel. 18 26 74 774, fax. 18 26 74 802, e-mail: st-dom@o2.pl