tel. 18 26 74 774   fax. 18 26 74 802    e-mail: st-dom@o2.pl

Jeśli ktoś pro­si nas o po­moc, to znaczy że jes­teśmy jeszcze coś warci

Paulo Coelho

Dystrybucja warzyw 8.12.2015

2015.12.10
STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCI „DOM” a AGENCJA
RYNKU ROLNEGO.

 

 

            Jako organizacja pozarządowa od kilkunastu lat realizująca zadania wynikające            z Ustawy o Pomocy Społecznej zostaliśmy w roku ubiegłym wpisani do Rejestru Agencji Rynku Rolnego w Warszawie. Tym samym możemy, podobnie jak np. „Caritas Polska”, otrzymywać za darmo i dystrybuować (rozprowadzać) bez żadnych opłat warzywa           i owoce, które przywożą nam rolnicy i sadownicy dotknięci przez restrykcje nałożone   na Rosję.
W pierwszej połowie 2015 rozdaliśmy podopiecznym Zespołu Placówek Stowarzyszenia ponad 4 tony jabłek.
            W drugiej połowie roku jest jeszcze lepiej. W miesiącu październiku rozprowadziliśmy znowu ponad 4 tony doskonałej jakości jabłek a w dniu wczorajszym, tj. 8 grudnia,  nieco ponad 10 ton marchwi, białej kapusty, kalafiora i brokułów. Warzywami tymi obdarowaliśmy kolejny raz naszych podopiecznych – dzieci z Ogniska Wychowawczego w Stryszawie i ich rodziców, Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i ich rodziny, Członków Klubu „Pogodnego Seniora, Ośrodka Wsparcia Dziennego dla Osób 50+ w Integracji z Młodzieżą.
            Rozładunek jak i rozdanie tak ogromnej ilości produktów rolnych przeprowadzony został bardzo sprawnie dzięki pomocy pracowników Sklepu „Tomek”, którzy służyli nam wózkiem widłowym i „paleciakiem”, uczniów Zespołu Szkół   im. Hugona Kołłątaja oraz mężczyzn ze Środowiskowego Domu Samopomocy.
            Już niedługo bo w styczniu przyjedzie do nas kolejny transport 4 ton jabłek , a w miesiącu marcu akcja ta zostanie kolejny raz powtórzona.
            Mieszkańcy naszego Jordanowa uczęszczający na zajęcia Klubu „Pogodnego Seniora” nie tylko przez cały tydzień realizują swoje zamiłowania, zainteresowania i umiejętności ale też mają możliwość zaopatrzyć się w darmową żywność.
            Zachęcamy zatem do dołączenia do Seniorów tych z Państwa, którzy jeszcze się wahają zapewniając, że czas spędzony z nami nie będzie dla Was czasem straconym.

 

                                                                                                                                 Z. Kol.

Stowarzyszenie Trzeźwości "DOM", ul. Banacha 1, 34-240 Jordanów, tel. 18 26 74 774, fax. 18 26 74 802, e-mail: st-dom@o2.pl